poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Zdrowo od rana!

Na początku tygodnia potrzeba nam szczególnie dużo energii, aby po weekendowym lenistwie z zapałem powrócić do pracy. Dlatego dziś proponuję wam smaczny śniadaniowy deser, który można przygotować zaledwie w ciągu pięciu minut – tyle przeciętnie mamy czasu na sporządzenie porannego posiłku. 
  
Pomysł na śniadaniowy deserek:
·         jogurt naturalny z ziarnami zbóż
·         1 kiwi
·         1 małe jabłko
·         garstka żurawiny

Dlaczego takie dodatki?
Żurawina – wspomaga funkcjonowanie dobroczynnej flory jelitowej. Substancje w niej zawarte skutecznie uniemożliwiają przyleganie bakterii e.coli do ścianek układu moczowego.
Kiwi – przede wszystkim jest cennym źródłem potasu i witaminy C. Zawiera także dużo witamin z grupy B, a także kwasu foliowego i karotenoidów.
Jabłko – wzmacnia odporność organizmu na infekcje i choroby. Pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu. Po za tym doskonale chrupie i świetnie smakuje.
Jogurt naturalny – jest bogatym źródłem wapnia, magnezu i łatwo przyswajalnego białka. 


Jak przygotować deser?
Jabłko i kiwi pokroić w drobną kosteczkę. Składniki układać warstwami według upodobania, a poszczególne warstwy polewać jogurtem. Smacznego!

Razem z Ronic zachęcam was do przygotowywania prostych i zdrowych śniadań z jogurtu i owoców. A jakie są wasze pomysły na śniadaniową ucztę? Marta
Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...